Quantcast
< sekcia Regióny

Telocvičňu v prievidzskej ZŠ zrekonštruujú za vyše 80.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Mesto získalo finančné prostriedky z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci projektu výstavby, dostavby a rekonštrukcií školských telocviční.

Prievidza 2. októbra (TASR)- Telocvičňu na Základnej škole (ZŠ) na Ulici S. Chalupku v Prievidzi zrekonštruujú za vyše 80. 000 eur. Na investíciu získala samospráva mimorozpočtové zdroje, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Mesto získalo finančné prostriedky z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci projektu výstavby, dostavby a rekonštrukcií školských telocviční. "Schválenú dotáciu 66.878 eur použijeme na rekonštrukciu cvičebného priestoru na Základnej škole na Ulici S. Chalupku. Predpokladaný termín rekonštrukcie sme naplánovali na rok 2019," uviedol Ďureje.

Celkový rozpočet projektu predstavuje 83.598,40 eura, mesto by sa tak malo na financovaní rekonštrukcie podieľať sumou 16.720,40 eura.

Cieľom rekonštrukcie telocvične bude podľa hovorcu predovšetkým zlepšiť stav učebných priestorov, ktoré sú určené na výchovno-vzdelávací proces v oblasti telesnej a športovej výchovy.