Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Regióny

Tenisová hala na Chrenovej v Nitre bude zatvorená, čaká ju obnova

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ivan Kríž

Okrem novej izolácie bude počas rekonštrukčných prác namontovaná aj nová vzduchotechnika s rekuperáciou, slúžiaca na výmenu vzduchu.

Nitra 20. marca (TASR) – Od začiatku apríla bude zatvorená tenisová hala v Nitre na Chrenovej. Dôvodom sú práce na novej tepelnej izolácii strechy, informovala radnica. Zrekonštruovaná hala bude športovcom k dispozícii na jeseň tohto roka.

Okrem novej izolácie bude počas rekonštrukčných prác namontovaná aj nová vzduchotechnika s rekuperáciou, slúžiaca na výmenu vzduchu. Pôvodný drevený podhľad nahradí nový. Celkové náklady na rekonštrukciu sú vyčíslené na 463.200 eur. Z tejto sumy pokryjú 60 percent financie zo štátneho Fondu na podporu športu, 40 percent bude hradených z rozpočtu mesta Nitra.

Počas rekonštrukcie tenisovej haly budú mať záujemcovia o tenis či bedminton k dispozícii Mestskú športovú halu na Klokočine, Tenisovú akadémiu Skalka a športové priestory základných škôl v Nitre, kde je potrebné sa vopred dohodnúť so zástupcom školy na podmienkach užívania telocvične. Výšku prenájmu si stanovuje škola na základe vlastného cenníka, upozornil magistrát.