< sekcia Regióny

Tesco rozširuje sieť obchodov, otvára nový supermarket v Petržalke

Foto: TESCO SR

Tesco pôsobí na Slovensku už viac ako 20 rokov, počas ktorých neustále zlepšuje služby pre svojich zákazníkov.

Bratislava 28. mája (OTS) - Zatiaľ čo v minulom roku sa reťazec zameral na optimalizáciu siete existujúcich obchodov, v tomto roku prichádza s viacerými novinkami - rozšírenie lokalít a dostupnosti Online nákupov, otvorenie nákupného centra Galéria v Petržalke či nových predajní vo viacerých mestách na Slovensku. Jednou z nich je supermarket Tesca na Farského ulici v bratislavskej Petržalke, ktorý vďaka novému formátu prinesie zákazníkom ešte lepší nákupný zážitok.

Bratislavčania môžu na svoje nákupy od 27. mája 2020 využívať nový supermarket Tesco v obchodnom centre TPD na Farského ulici v Petržalke. V ponuke nového obchodu nájdu okrem čerstvých a trvanlivých potravín aj drogériu, kozmetiku či obľúbené oblečenie F&F. V prvom týždni od otvorenia predajne získajú všetci zákazníci, ktorí nakúpia minimálne v hodnote 10 eur, kupón so zľavou 10 % na ďalší nákup.

Veľmi sa teším, že dnes sme po dlhšom čase na Slovensku otvorili nový obchod. Náš supermarket nového formátu posilní existujúcu sieť 150 obchodov Tesca, ktoré už viac ako 20 rokov prinášajú potraviny pre ľudí naprieč celým Slovenskom. Počas tohto obdobia neustále potvrdzujeme náš záväzok prinášať zákazníkom každý deň niečo navyše a byť tu pre nich za každých okolností. Najmä v posledných neľahkých týždňoch sme ukázali, akú dôležitú úlohu zohrávame pri zásobovaní obyvateľstva či pomoci tým najzraniteľnejším. Po rozšírení služby Online nákupov pre takmer 600-tisíc nových zákazníkov teraz prichádzame s novinkami, medzi ktoré patrí otvorenie nákupného centra Galéria v Petržalke a ďalších nových predajní Tesca vrátane štartu franchisingovej siete Žabka, kde zúročíme naše bohaté skúseností zo susedného Česka,“ uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Vítame ďalší projekt, ktorý zlepšuje občiansku vybavenosť v mestskej časti Petržalka. Sú to práve funkcie prinášajúce občiansku vybavenosť a pracovné miesta, ktoré potrebujeme v mestskej časti posilniť, aby bola silnou a sebestačnou súčasťou Bratislavy. Som rada, že Tesco podporou OZ Kaspian prispieva k rozvoju tunajšej komunity a práce s deťmi a mládežou,“ uviedla Tatiana Kratochvílová, 1. námestníčka primátora Bratislavy a poslankyňa miestneho zastupiteľstva MČ Bratislava-Petržalka.

Vo všetkom, čo Tesco robí, zohráva dôležitú úlohu práve podpora komunít. Pri príležitosti otvorenia novej predajne Tesco finančne podporí občianske združenie Kaspian, ktoré zlepšuje životy detí v Petržalke. Tesco im daruje jedno euro z každého nákupu nad 10 eur počas prvých dvoch dní od otvorenia supermarketu. Programy Kaspianu zamerané na sociálnu prácu a vzdelávacie aktivity mladých získajú aj podporu navyše, a to vďaka partnerskému operátorovi Tesco mobile, ktorý združeniu daruje štyri mobilné telefóny s balíčkom SIM kariet.
„Tesco je pevnou súčasťou komunít, v ktorých pôsobíme. Dlhodobo pomáhame tam, kde je to najviac potrebné. Uvedomujeme si, že pomoc tým najzraniteľnejším sa stáva v aktuálnej situácii ešte naliehavejšou. Preto ma veľmi teší, že aj nový supermarket v Petržalke sa hneď od svojho otvorenia zapojí do programu darovania potravín a pridá sa tak k ostatým 150 predajniam, ktoré takto pomáhajú ľuďom v núdzi každý deň,“ dodáva Martin Kuruc.

Nový supermarket Tesca na Farského ulici ponúkne pracovné miesta pre takmer 30 nových kolegov. Spolu na Slovensku Tesco zamestnáva takmer 10-tisíc kolegov vrátane niekoľkých stoviek dočasných kolegov, ktorí sa dočasne ocitli bez práce a posilnili tímy v obchodoch a Tesco Online nákupoch po vypuknutí aktuálnej mimoriadnej situácie.

Aj v novom supermarkete sú samozrejmosťou prísne opatrenia zavedené na ochranu zdravia a bezpečnosti kolegov a zákazníkov. „Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme za každých okolností zabezpečili bezpečné nákupy potravín pre ľudí vo všetkých regiónoch Slovenska. Hoci sa život v spoločnosti začína vracať bližšie k normálu, vo všetkých 151 obchodoch Tesca zostanú tieto preventívne opatrenia v platnosti dlhší čas, aby sa zákazníci cítili pri nákupe maximálne bezpečne,“ zdôrazňuje Martin Kuruc z Tesca.

Nový supermarket Tesca na Farského ulici v bratislavskej Petržalke:
• Otváracie hodiny - od pondelka do soboty, vždy v čase od 6. do 21. hodiny
• Sortiment – vyše 5 200 produktov
• Predajná plocha supermarketu - 900 štvorcových metrov
• 7 pokladní pre zákazníkov (z toho 4 samoobslužné pokladne)
• Farmárske trhy s ponukou lokálnych produktov sa konajú na parkovisku pred obchodom každý piatok