< sekcia Regióny

Trnavá Hora má na testovanie všetko okrem zdravotníkov

Ilustračné foto. Foto: EASYFOTO TASR – Maroš Černý

Starosta na operácii Spoločná zodpovednosť očakáva vysokú účasť, v obci vekovým podmienkam vyhovuje 871 ľudí.

Trnavá Hora 30. októbra (TASR) – V obci Trnavá Hora je na testovanie s výnimkou dostatočného počtu zdravotníkov všetko pripravené. Obyvatelia obce dostali do svojich schránok informačný leták s detailným priebehom testovania a starosta očakáva vysokú účasť. Obáva sa však možného náporu ľudí prichádzajúcich z iných miest v Žiarskom okrese.

„Zo strany obce je všetko pripravené,“ informoval starosta Pavel Kravec. Obec zabezpečila aj dostatok dobrovoľníkov, tí sa budú z hygienických, zdravotných a bezpečnostných dôvodov striedať každé štyri a pol hodiny. Problémom ostávajú zdravotníci. „Mali sme troch, ale zistili sme, že nám nakoniec nebudú pridelení,“ vysvetlil starosta.

Starosta na operácii Spoločná zodpovednosť očakáva vysokú účasť, v obci vekovým podmienkam vyhovuje 871 ľudí.

„Bojím sa a dúfam, že sa nestane to, čo na Orave. Môže sa stať, že z okresného Žiaru nad Hronom k nám prídu ľudia, ktorí nebudú chcieť čakať v rade,“ povedal starosta. V prípade vysokého počtu ľudí z iných miest a obcí sa starosta obáva, že jedno odberové miesto zriadené pre obyvateľov Trnavej Hory nebude situáciu kapacitne zvládať.