< sekcia Regióny

Hasiči postavili pred Nemocnicou sv. Michala šesť stanov

Na snímke stany v areáli bratislavskej Nemocnice sv. Michala, ktoré budú slúžiť na plošné testovanie, 27. októbra 2020. Foto: FB/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Štyri poslúžia ako odberové stany pre občanov, ďalší je určený na registráciu testovaných a jeden stan využije ako svoje zázemie obslužný personál.

Bratislava 27. októbra (TASR) – V areáli bratislavskej Nemocnice sv. Michala postavili hasiči za necelé dve hodiny utorkového predpoludnia šesť veľkokapacitných stanov. Budú slúžiť pre potreby celoplošného testovania.

Ako spresnila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), štyri poslúžia ako odberové stany pre vlastných zamestnancov, hospitalizovaných pacientov a útvary Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR, ďalší je určený na registráciu testovaných a jeden stan využije ako svoje zázemie obslužný personál.

„Okrem technickej údržby stanov sa hasiči počas víkendu budú starať aj o pravidelnú dezinfekciu," dodala Farkasová v súvislosti s celoplošným testovaním na nový koronavírus, ktorý sa uskutoční v sobotu a v nedeľu.