< sekcia Regióny

V Pezinku cez víkend otvoria osem odberných miest

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

V Modre bude cez víkend k dispozícii sedem odberných miest.

Bratislava 22. januára (TASR) – Na víkendové skríningové testovanie ľudí na ochorenie COVID-19 bude v meste Pezinok k dispozícii osem, v meste Senec deväť a v meste Modra sedem odberných miest. Samosprávy o tom informujú na svojich webových stránkach.

„Plošné skríningové testovanie sa v Pezinku uskutoční počas víkendu. Pracujeme na tom, aby sme v odberných miestach (kde bude testovať 12 odberných tímov) využili rezervačný systém aj s elektronickým certifikátom," uviedlo mesto Pezinok.

Ľuďom odporúča, aby sa už teraz objednali na testovanie cez web covid.pezinok.sk. V meste Senec už od štvrtka testujú. Cez víkend tu bude fungovať deväť odberných miest. Niekde sa dá aj vopred objednať. K registrácii sa obyvatelia dostanú prostredníctvom webu mesta.

V Modre bude cez víkend k dispozícii sedem odberných miest. Sledovať, aká ja na niektorých z nich vyťaženosť, bude môcť verejnosť sledovať aj prostredníctvom prenosu z webkamier na webe testovanie.modra.sk. „Zo skúseností z posledného testovania, keď bolo v druhý deň na väčšine odberných miest prázdno, vás prosíme, aby ste využili oba dni testovania," vyzvalo mesto.