Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 9. jún 2023Meniny má Stanislava
< sekcia Regióny

V Tisovci predlžujú sezónu kúpaliska do konca septembra

Na snímke pohľad na veľký bazén Letného kúpaliska v Spišskej Novej Vsi 24. júla 2013. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Plavecká sezóna pokračuje v Tisovci až do konca septembra. Plavecký bazén prevádzkuje samospráva Tisovca pri tamojšej základnej škole tretiu sezónu.

Tisovec 2. septembra (TASR) - Plavecká sezóna pokračuje v Tisovci až do konca septembra. Ako pre TASR povedal primátor mesta Peter Mináč, podľa predpokladov by sa ľudia mohli kúpať aj počas prichádzajúceho babieho leta.

Plavecký bazén prevádzkuje samospráva Tisovca pri tamojšej základnej škole tretiu sezónu. Vzhľadom na polohu mesta musia vodu vyhrievať plynom, preto je jeho prevádzka stratová. Predĺžením sezóny sa snažia znížiť stratu čo najviac. Zatiaľ plánujú nechať bazén otvorený do konca septembra, ale podľa primátora všetko závisí od počasia. "Toto leto sme pritom mali rekordnú návštevnosť, čo ekonomike určite pomôže. Mesto dotuje bazén najmä preto, aby sme umožnili kúpanie najmä našim obyvateľom. Vzhľadom na ich finančné možnosti majú často problém cestovať čo i len niekoľko kilometrov. Za oveľa dôležitejšie však považujeme zvyšovanie plaveckej gramotnosti. Deti sa naučia plávať priamo v meste a keď sa už dostanú aj do iných rekreačných zariadení, znižujeme tak riziko tragédii spôsobených neplavcami," povedal Mináč.