< sekcia Regióny

Topoľčany chcú zabezpečiť parkovanie pri železničnej stanici

Ilustračná snímka Foto: TASR - Pavol Zachar

Stavebné práce sú naplánované od štvrtka, ukončené majú byť do 30 dní od odovzdania staveniska zhotoviteľovi.

Topoľčany 16. septembra (TASR) – Možnosti parkovania pred železničnou stanicou v Topoľčanoch by sa mali postupne zlepšiť. Už tento týždeň sa na Ulici Martina Rázusa začne s úpravou predstaničného priestoru.

Podľa radnice sa tam vybuduje jazdný pruh na pohyb vozidiel. Tie potom budú môcť privážať a odvážať ľudí, ktorí cestujú vlakmi. „Cestujúci tak dostanú možnosť bezpečne nastúpiť a vystúpiť, čo je pre nás prvoradé. Dostupnosť parkovania v blízkosti stanice sme riešili od momentu, keď nás okresné policajné riaditeľstvo vyzvalo, aby sme zabránili vjazdu na pozemok pred železničnou stanicou,“ informovala radnica.

Stavebné práce sú naplánované od štvrtka, ukončené majú byť do 30 dní od odovzdania staveniska zhotoviteľovi. „Nejde o konečné, ale v súčasnej situácii najlepšie možné riešenie. Vlastníkom pozemkov, ktoré v minulosti slúžili na parkovanie, sú Železnice SR. Mesto Topoľčany má vypracovanú štúdiu na zlegalizovanie vjazdov a intenzívne rokuje o možnosti odkúpenia týchto pozemkov, aby tu bolo možné vybudovanie parkovacích miest,“ uviedol mestský úrad.