Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Regióny

Topoľčany investujú do modernizácie budovy bývalej ZŠ Gagarinova

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V objekte v súčasnosti sídli viacero školských zariadení. Okrem iného aj Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša Topoľčany.

Topoľčany 6. februára (TASR) - Topoľčianska radnica plánuje aj v tomto roku investovať do budovy bývalej Základnej školy (ZŠ) Gagarinova. Ako informoval mestský úrad, na rok 2023 sú pripravené výmena okien a úpravy v areáli objektu.

V objekte v súčasnosti sídli viacero školských zariadení. Okrem iného aj Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša Topoľčany. "Nedávno sme tu ukončili výmenu podláh, obnovou prešli aj sociálne zariadenia na prvom poschodí. Celkovo vyčlenilo mesto na tieto opravy 116.363 eur," uviedla radnica.

Už v priebehu minulého roka dalo mesto v priestoroch átria súkromného konzervatória vymeniť okná za takmer 58.000 eur, na tento rok je naplánovaná výmena ďalších okien budovy v hodnote 60.000 eur. "Okrem toho sme získali aj prostriedky na projekt vodozádržných opatrení v priestoroch átria a školského dvora. Budova bývalej ZŠ Gagarinova je obrovský priestor, ktorý slúžil žiakom a študentom mnoho rokov. Tešíme sa, že sa nám ho postupne darí rekonštruovať," skonštatoval mestský úrad.