Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Regióny

Tornaľa plánuje zrekonštruovať Hlavné námestie

Na snímke z 2. februára 2021 severná časť Hlavného námestia v Tornali v Revúckom okrese, ktorú chce samospráva tohto roku zrekonštruovať. Foto: EASYFOTO TASR - Branislav Caban

V tomto roku by mala byť zrekonštruovaná severná časť námestia, kde bola v minulosti umiestnená autobusová zastávka.

Tornaľa 17. februára (TASR) – Rekonštrukcia Hlavného námestia je jeden z hlavných investičných zámerov, ktoré počas nasledujúcich rokov plánuje samospráva Tornale v Revúckom okrese. TASR to povedala primátorka Anna Szögedi, podľa ktorej už majú na tento účel vypracovaný projekt a v rozpočte vyhradených 120.000 eur na prvú etapu.

V rámci nej má byť v tomto roku zrekonštruovaná severná časť námestia, kde bola v minulosti umiestnená autobusová zastávka. Tá však bola koncom vlaňajška zrušená, pretože v meste neďaleko námestia vznikla nová autobusová stanica.

„V projekte máme na uvoľnenom mieste naplánované parkovacie miesta, ale aj verejnú zeleň. V rámci druhej etapy by v parku na námestí mala vzniknúť malá kaviareň, nová fontána a stánok so spomienkovými predmetmi,“ načrtla Szögedi.

Ako dodala, za významnú investíciu považuje aj vybudovanie nového obchodného domu, ktorý chce v meste v tomto roku otvoriť nadnárodný reťazec. V jeho susedstve vzniknú podľa primátorky nové obchodné prevádzky aj v nedostavanej budove polikliniky, ktorá bola roky nevyužívaná a chátrala.