Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 10. jún 2023Meniny má Margaréta
< sekcia Regióny

TRAGICKÁ NEHODA: Pri zrážke s autom prišiel o život 65-ročný chodec

Snímka z miesta nehody. Foto: Facebook Polície SR - Košický kraj

Vodič sa pri nehode nezranil. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Michalovce 22. marca (TASR) - Pri utorkovej (21. 3.) dopravnej nehode v katastri obce Drahňov v Michalovskom okrese prišiel o život 65-ročný chodec. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Zároveň apeluje na chodcov, aby za zníženej viditeľnosti používali reflexné prvky.

K tragickej nehode došlo okolo 21.15 h. "Podľa doterajších zistení 31-ročný vodič z okresu Michalovce viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Passat v smere od obce Vojany na obec Drahňov, kde z doposiaľ presne nezistených príčin zrazil chodca, ktorý kráčal po ceste v tmavom oblečení, bez akéhokoľvek reflexného prvku, v smere od obce Drahňov oproti vozidlu," uviedla.

Vodič sa pri nehode nezranil. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu odobrali biologický materiál. "Prípadná prítomnosť návykových látok u nebohého chodca bude zisťovaná pri pitve," doplnila Mésarová.

Bližšie okolnosti, presná príčina nehody a miera jej zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.