Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Trebišovská nemocnica zrekonštruovala centrálne operačné sály

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Nové centrálne operačné sály uzatvárajú viaceré eurofondové rekonštrukcie v trebišovskej nemocnici, ktoré sa začali realizovať ešte v roku 2019.

Trebišov 22. septembra (TASR) - V nemocnici v Trebišove kompletne zrekonštruovali centrálne operačné sály. Ich kapacita sa zvýšila o dve operačné sály, priestrannejší a lepšie vnútorne organizovaný priestor zabezpečuje lepší manažment pacienta a vďaka tomu skrátenie čakacích lehôt. Za sieť nemocníc Svet zdravia, pod ktorú trebišovská nemocnica patrí, o tom v piatok informovala Bibiána Ovečková.

Rekonštrukcia bola spolufinancovaná z eurofondov, celková investícia dosiahla takmer 2,5 milióna eur. Výsledkom je podľa nemocnice šesť nových operačných sál, samostatný vstup na oddelenie ARO či moderná pred a pooperačná starostlivosť.

"Viac operačných sál, laminárne prúdenie vzduchu a novodobé vybavenie budú uľahčovať prácu zdravotníckemu personálu a zároveň prispejú k ešte bezpečnejšej a kvalitnejšej starostlivosti," uviedol Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

Nové centrálne operačné sály uzatvárajú viaceré eurofondové rekonštrukcie v trebišovskej nemocnici, ktoré sa začali realizovať ešte v roku 2019. Súčasťou tohto balíka bola modernizácia pôrodnice, novorodeneckého oddelenia, nový urgentný príjem a internisticko-neurologický lôžkový klaster. Patrí k tomu aj dovybavenie rádiodiagnostického pracoviska novým CT prístrojom a oddelenia anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) novým systémom na sledovanie vitálnych funkcií pacientov. Celková hodnota investícií dosiahla takmer deväť miliónov eur.

Operačné sály v zaradení renovovali po 45 rokoch. "Vďaka dotácií z eurofondov sme zrekonštruovali väčšinu lôžkových pracovísk poskytujúcich akútnu starostlivosť a chceme ju ďalej rozvíjať v maximálnom rozsahu, ako nám to optimalizácia siete nemocníc, tzv. OSN, umožní," uviedol Juraj Bazár, riaditeľ nemocnice.

Ďalej sa rozširuje spolupráca nemocníc v Trebišove a Michalovciach v jednodňovej operatíve na gynekologických, chirurgických a ortopedických výkonoch. V pláne je otvorenie ortopedickej ambulancie, ktorú budú zastrešovať lekári z Michaloviec, keďže trebišovská nemocnica nateraz nedisponuje ortopedickou ambulanciou.

Obnovu priestorov v trebišovskej nemocnici ocenil aj predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka s tým, že ide o príklad využitia eurofondov v prospech pacientov a vybudovania kvalitných služieb pre celé okolie južného Zemplína.