Quantcast
< sekcia Regióny

Trenčianske Teplice zachovajú fašiangovú tradíciu napriek opatreniam

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Martin Palkovič

Fašiangy v Trenčianskych Tepliciach odštartujú v sobotu (19. 2.) dopoludnia na Kúpeľnom námestí tónmi folklórnej hudby, nebude chýbať fašiangový sprievod v maskách.

Trenčianske Teplice 18. februára (TASR) – Fašiangy v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice nebudú tento rok vo zvyčajnej forme, radnica však napriek tomu symbolickú tradíciu zachová. TASR o tom informovala Barbora Zajačková z mestského úradu.

Mesto Trenčianske Teplice sa podľa nej rozhodlo aspoň symbolickou formou a napriek aktuálne platným opatreniam pripraviť folklórny program v srdci mesta. Chce tak podporiť najmä úsilie miestnych podnikateľov v gastronómii, ktorí pripravujú práve počas nadchádzajúceho víkendu fašiangové a zabíjačkové špeciality, niektorí dokonca vlastné výrobky.

Podľa primátorky Trenčianskych Teplíc Zuzany Frajkovej Ďurmekovej je faktom, že práve gastronomické prevádzky pandémia zasiahla veľmi výrazne. Stánkový predaj na základe platných opatrení počas tohtoročných fašiangov bude chýbať.

"Nie je možné všetko pripraviť tak, ako by sme si priali, verím, že o rok bude situácia už priaznivejšia a naplno to roztočíme, ako sa na fašiangy patrí. Som však rada, že aspoň symbolicky pripomenieme ľuďom atmosféru fašiangov kvalitnou hudbou, maskami a potešia nás aj deti s učiteľmi z miestnej základnej umeleckej školy," uviedla primátorka.

Fašiangy v Trenčianskych Tepliciach odštartujú v sobotu (19. 2.) dopoludnia na Kúpeľnom námestí tónmi folklórnej hudby, nebude chýbať fašiangový sprievod v maskách, deti z miestnej ZUŠ a program vyvrcholí popoludní vystúpením sestier Bacmaňákových z Kysúc.