Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Regióny

Trenčianski hasiči likvidovali požiar motorového rušňa

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Počas hasenia termovíznou kamerou priebežne monitorovali vlakovú súpravu a kontrolovali možný únik prevádzkových kvapalín.

Trenčín 8. februára (TASR) - Deväť profesionálnych hasičov z Trenčína so štyrmi kusmi techniky zasahovalo v utorok (7. 2.) popoludní pri požiari motorového rušňa v Trenčíne. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

"Požiar v motorovej časti a na podvozku rušňa sa pomocou ručných hasiacich prístrojov snažili uhasiť rušňovodič spolu s vlakvedúcim. Obe osoby boli bez zranení," uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch podľa neho nasadili na lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia dva hasiace prúdy. Počas hasenia termovíznou kamerou priebežne monitorovali vlakovú súpravu a kontrolovali možný únik prevádzkových kvapalín.

"Po likvidácii požiaru bol postihnutý priestor odvetraný a opätovne dôkladne skontrolovaný termokamerou. Po zdokumentovaní udalosti vlakovú súpravu odtiahol do železničného depa náhradný rušeň," uzavrel Petrík.