< sekcia Regióny

V sobotu sprístupnia verejnosti južné opevnenie Trenčianskeho hradu

Trenčiansky hrad . Foto: TASR Radovan Stoklasa

Vstup do južného opevnenia bude možný cez hlavný vstup, zo strany od Mierového námestia.

Trenčín 11. septembra (TASR) – V sobotu (12. 9.) sprístupní Trenčianske múzeum na Trenčianskom hrade zrekonštruované južné opevnenie. Návštevníci sa tak dostanú aj do teraz neprístupných častí hradu.

Ako informovala Radovana Keliarová z Trenčianskeho múzea, vstup do južného opevnenia bude možný cez hlavný vstup, zo strany od Mierového námestia. Vstupná brána od lesoparku Brezina zostáva pre návštevníkov zatiaľ zatvorená. Otváracie hodiny hradu i cenu vstupného ponecháva Trenčianske múzeum zatiaľ bez zmeny.

Návštevníkom sa naskytnú nové jedinečné výhľady na mesto Trenčín a veľkú časť Považia. Dominanta sľubuje aj nevšedný zážitok súvisiaci s rozlohou hradu - svojou veľkosťou, sprístupnenou pre širokú verejnosť, patrí vôbec k najväčším na Slovensku,“ uviedla Keliarová.

Rekonštrukcia južného opevnenia Trenčianskeho hradu je výsledkom trojmiliónového medzinárodného projektu Trenčín, Bučovice - Chránime európske tradície (TreBuChET). Je spoločným projektom Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), moravského mesta Bučovice a mesta Trenčín.