Quantcast
< sekcia Regióny

Tretia cyklojazda Na kolesách proti rakovine bude mať novú trasu

Na kolesách proti rakovine v rámci Svetového dňa výziev v mestských častiach Bratislavy Devínska Nová ves a Rača Foto: Na kolesách proti rakovine/ARTPRO

Účastníci cyklojazdy budú štartovať o 16.00 h spred amfiteátra na Sadovej ulici.

Senica 12. augusta (TASR) - Podujatie s názvom Na kolesách proti rakovine sa uskutoční v meste Senica tretíkrát v sobotu 13. augusta. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Oproti predchádzajúcim ročníkom sa zmenila trasa podujatia. "Keďže tento rok je termín podujatia už v auguste a kúpalisko je v plnej prevádzke, pristúpili sme k zmenám. Trasu sme zjednodušili a zároveň skrátili, aby sme po skúsenostiach z minulých rokov vyšli v ústrety aj rodinám s menšími deťmi," uviedol zástupca primátora mesta Filip Lackovič.

Účastníci cyklojazdy budú štartovať o 16.00 h spred amfiteátra na Sadovej ulici. "V jeho areáli sa bude ešte predtým potrebné zaregistrovať a vyzdvihnúť si registračné číslo, ktoré bude slúžiť na označenie bicykla alebo kolobežky. Prvých 200 účastníkov dostane aj energetický vitamínový nápoj," doplnila Moravcová.

"Trasa cyklojazdy bude tentoraz jednosmerná a povedie od amfiteátra okolo futbalového štadióna a kúpaliska na cyklotrasu s cieľom v areáli Kunovskej priehrady," informoval člen organizátorského tímu Juraj Kabát z občianskeho združenia Kozel. Na Kunovskej priehrade bude pripravený od 17.00 h kultúrny program.