Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

Tri kliniky Rooseveltovej nemocnice zakázali návštevy

Na archívnej snímke stred areálu Nemocnice s poliklinikou F. D. Roosewelta na Námestí Ludvíka Svobodu v Banskej Bystrici. Foto: TASR - Jozef Ďurník

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici už od 30. novembra zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov.

Banská Bystrica 4. decembra (TASR) - Chorobnosť v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) uplynulý týždeň stúpla. Oproti 47. kalendárnemu týždňu je výskyt akútnych respiračných ochorení (ARO) vyšší takmer o 18 percent a chrípky a jej podobných ochorení o vyše 11 percent. Informovala o tom v pondelok na webe Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici regionálna hygienička Zora Kľocová Adamčáková.

RÚVZ zaznamenal spolu 6768 prípadov ARO, čo predstavuje chorobnosť 1949,21 na 100.000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov. Najvyššiu mal okres Brezno, najnižšiu Poltár. Z toho bolo chrípke podobných 573 ochorení, čo je chorobnosť 165,03 na 100.000 ľudí. Najviac prípadov hlásil okres Veľký Krtíš.

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici už od 30. novembra zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov. K tomuto kroku čiastočne pristúpila aj Rooseveltova nemocnica. Ako v pondelok informovala na sociálnej sieti, zákaz návštev platí na klinike plastickej chirurgie, II. internej a II. chirurgickej klinike.