Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. november 2023
< sekcia Regióny

Trnavské letisko pozýva milovníkov vozidiel na druhú Classic Car show

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj súťaž v meraní hluku automobilov, publiku svoje jazdecké umenie predvedie malý nádejný motorkár.

Trnava 17. mája (TASR) - Okolo 300 oldtimerov očakávajú v sobotu (20. 5.) organizátori druhého ročníka Classic Car show. Pozvanie na trnavské letisko prijali viaceré kluby obdivovateľov klasických a amerických vozidiel. TASR o tom informoval spoluorganizátor podujatia Robert Lisý z trnavského združenia Garage42.

"Hlavným dôvodom, prečo sme sa podujali pripraviť akciu, je zvýšenie povedomia verejnosti o historicko-technickom dedičstve," uviedol. Diváci si budú môcť pozrieť americké, japonské, české i ďalšie značky áut, okrem osobných aj trucky či klasický žltý školský autobus. Oldtimerom sa stáva vozidlo, ktoré má viac ako 30 rokov, niektoré podľa Lisého jazdia aj v bežnej premávke, odlíšiteľné sú oranžovým evidenčným číslom. Jeden zrenovovaný kabriolet si bude môcť odviezť aj víťaz tomboly, ktorú organizátori do programu zaradili.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj súťaž v meraní hluku automobilov, publiku svoje jazdecké umenie predvedie malý nádejný motorkár. "Do dynamických ukážok sme zaradili demoličnú jazdu áut s veľkými kolesami - monster truck show, tiež motokros jazdu a jazdu na americkom kabriolete a zaujme iste aj šrot-art umenie, kde vznikajú umelecké výrobky z kovových dielcov, nájdených v šrote," pozval Lisý. Lákať divákov budú tiež okruhové špeciály NASCAR autá, ktoré sú ekvivalentom formuly 1. Program doplnia koncertné vystúpenia.