Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Regióny

Trnavské Nádvorie rozsvieti počas adventu kúsok Bielej noci

Na archívnej snímke sú priestory nového Nádvoria - priestoru súčasnej kultúry v Trnave. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Pozvanie na vernisáž prijali vystavujúci umelci, aj umelecká riaditeľka Bielej noci Zuzana Pacáková. Počas prvého víkendu bude Nádvoriu dominovať desaťmetrový mesiac – The Moon.

Trnava 2. decembra (TASR) – Kultúrne centrum Nádvorie poskytne v predvianočnom období v Trnave zážitky z festivalu Biela noc. Počas adventných víkendov predstaví niektoré z diel, ktoré mali možnosť návštevníci vidieť počas jeho konania v Košiciach a Bratislave.

"Teším sa, že tento rok sme sa spojili s Bielou nocou, aby sme do Trnavy spoločne priniesli kúsok z nezameniteľného čara tohto festivalu," uviedol riaditeľ Nádvoria Dušan Vančo. Prvé svetelné inštalácie predstavia v piatok o 17.00 h.

Pozvanie na vernisáž prijali vystavujúci umelci, aj umelecká riaditeľka Bielej noci Zuzana Pacáková. Počas prvého víkendu bude Nádvoriu dominovať desaťmetrový mesiac – The Moon. V priebehu decembra budú vo výkladoch Nádvoria diela zo série Ikony od Doroty Sadovskej. V nich sa venuje témam Adama a Evy, dobra, zla a pokušenia v biblickom raji. Tie prepája s lákadlami dnešných dní, ktoré prichádzajú cez všadeprítomnú reklamu a zvádzajú nás k zbytočnému materializmu.

Okrem inštalácií Nádvorie ponúka návštevníkom aj vlastnú víkendovú verziu vianočných trhov, ktoré sa konajú na susediacom Trojičnom námestí v Trnave. Vianočná ulička ponúkne produkty výrobcov z Trnavy a blízkeho okolia.