Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Regióny

Trnava pokračuje v revitalizácii vnútroblokov na Hospodárskej ulici

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Anna Staníková

Celkové náklady na komplexnú obnovu verejných priestranstiev v časti Trnava - Stred odhaduje radnica na dva až tri milióny eur.

Trnava 23. mája (TASR) - Mesto Trnava rozbieha práce na revitalizácii dvorov č. 3 a 4 na Hospodárskej ulici. Práce nadväzujú na minuloročnú revitalizáciu dvorov č. 1 a 2, informovala radnica.

Celkové náklady na komplexnú obnovu verejných priestranstiev v časti Trnava - Stred odhaduje radnica na dva až tri milióny eur. Náklady na revitalizáciu dvora č. 3 sú odhadované na 125.597 eur, náklady na revitalizáciu dvora č. 4 sú 233.144 eur.

Vnútrobloky získajú nové povrchy komunikácií, chodníkov a parkovísk, doplnia sa parkovacie miesta, mobiliár a upraví sa zeleň. Stavebné práce zahŕňajú aj rekonštrukciu verejného osvetlenia a prípravu na kamerový systém pre väčšiu bezpečnosť obyvateľov.

Na dvore č. 3 pribudne ihrisko s workoutovými prvkami, na dvore č. 4 prvky na dynamické posilňovanie celého tela. Cieľom je vytvoriť ucelený priestor na oddychovo-spoločenské aktivity rezidentov všetkých vekových kategórií s rôznymi záujmami a potrebami, uviedla radnica.

Práce budú realizované postupne, parkoviská vo dvoroch nebudú uzavreté súčasne. Najskôr bude uzavretý pre parkovanie dvor č. 3, po vybudovaní nových parkovacích miest bude uzavretý dvor č. 4. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je 31. október tohto roka.

Nová podoba dvorov vychádza z participatívneho plánovania v roku 2017. Obyvatelia mali možnosť vyjadriť svoje pripomienky prostredníctvom dotazníkov i na verejných stretnutiach. Výsledky prieskumu verejnej mienky mesto zapracovalo do podkladov architektonickej súťaže.