Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Regióny

Trnavská univerzita má 1250 miest v ubytovacích zariadeniach

Na snímke je budova Trnavskej univerzity a busta rofesora Antona Hajduka v Trnave. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Univerzita v prvých dvoch ubytovacích kolách akceptovala 1160 žiadostí z 1517 podaných žiadostí o ubytovanie.

Trnava 27. augusta (TASR) - Ubytovacie kapacity Trnavskej univerzity (TU) v Trnave pred nadchádzajúcim akademickým rokom sa oproti vlaňajšku nezmenili, k dispozícii bude mať celkových 1250 miest vo viacerých ubytovacích zariadeniach. Jej vlastný Študentský domov Petra Pázmaňa má kapacitu 300 lôžok, zostatok si škola prenajíma. TASR o tom informoval PR TU Matúš Demko.

"V Študentskom domove a jedálni Miloša Uhra, patriacom Materiálovotechnologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Trnave, máme kontrahovaných 360 miest, Ubytovňa Nukleón poskytuje TU 400 miest, v Domove mládeže Strednej odbornej školy (SOŠ) obchodu a služieb je 140 miest a na internáte SOŠ elektrotechnickej 50," uviedol.

Univerzita v prvých dvoch ubytovacích kolách akceptovala 1160 žiadostí z 1517 podaných žiadostí o ubytovanie. Podľa Demka ubytováva študentov všetkých ročníkov a stupňov denného štúdia. "Zvyšná kapacita bude pridelená v treťom kole, takže v akademickom roku 2023/2024 bude ubytovaných zhruba 82 percent študentov, ktorí o ubytovanie požiadali a splnili podmienky na pridelenie ubytovania," doplnil Demko.