< sekcia Regióny

Dokumentácia cyklochodníka do Liptovského Trnovca bude tento rok

Ilustračné foto. Foto: TASR - Maroš Černý

Projektovú dokumentáciu na úsek Liptovská Ondrašová – Liptovský Trnovec realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov aj z dotácie ministerstva dopravy vo výške 31 000 eur.

Liptovský Trnovec 4. augusta (TASR) – Projektová dokumentácia na úsek cyklochodníka medzi liptovskomikulášskou mestskou časťou Liptovská Ondrašová a obcou Liptovský Trnovec bude hotová ešte v tomto roku. Náklady na ňu hradí Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov. Následne chce organizácia pracovať na stavebnom povolení, povedala jej riaditeľka Darina Bartková.

Pri riešení problémového úseku pre cyklistov v okrajovej časti Liptovského Mikuláša spolupracuje s liptovskou OOCR aj miestna samospráva.

„Spoločnými aktivitami sa snažíme zlepšiť proces prípravy Vážskej cyklomagistrály, resp. okruhu okolo Liptovskej Mary a Cesty okolo Tatier. Za ostatný rok a pol sa nám podarilo dohodnúť prípravu štúdie cyklodopravných trás prechádzajúcich regiónom, ktorú zabezpečuje Žilinský samosprávny kraj. Štúdia bude čoskoro odovzdaná," skonštatoval primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Okrem toho podľa primátora zoskupili obce, ktorými bude prechádzať budúca trasa. Združenia majú zefektívniť projektovú prípravu.

Cieľom je vybudovať cyklochodník, ktorý pôjde prevažne popri cestách vedúcich po severnej strane Liptovskej Mary tak, aby bol priestorovo oddelený od ciest a bezpečný pre cyklistov.

„Už sa uskutočnili aj rokovania s predstaviteľmi Slovenského vodohospodárskeho podniku a pripravujeme stretnutie s Lesmi SR s cieľom vedenia trasy prioritne po štátnych pozemkoch, ktoré tieto organizácie spravujú," načrtol primátor.

Cyklokoordinátor liptovskej OOCR Andrej Medla doplnil, že ich snahou je vybudovať plnohodnotný cyklistický región s kvalitnou a funkčnou infraštruktúrou.

„Postupne prehodnocujeme prístup k značeniu cyklotrás a školíme si vlastných značkárov, aby boli trasy v dobrom stave. Tiež pracujeme na regionálnych cykloprojektoch a usilujeme sa budovať bezpečnejšiu sieť našich cyklotrás," zdôraznil.

Projektovú dokumentáciu na úsek Liptovská Ondrašová – Liptovský Trnovec realizuje OOCR Región Liptov aj z dotácie ministerstva dopravy vo výške 31 000 eur.