Quantcast
< sekcia Regióny

Účastníci forest walku spoznávajú so sprievodcom život na Muráni

Na snímke bralo Cigánka so zrúcaninou hradu Muráň v okrese Revúca pri pohľade od Veľkej Lúky. Muráň. Foto: TASR - Branislav Caban

Na trase forest walku účastníci spoznávajú lesné spoločenstvá, lúky, skalné útesy a jaskyne, faunu a flóru, a tiež výhľady.

Revúca 24. júla (TASR) - Prvou z pripravovaných dobrodružno-poznávacích vychádzok v prostredí Muránskej planiny so štartom i ukončením v Revúcej je nedeľný forest walk. Podujatie je súčasťou projektu Mesto kultúry 2022 a jeho cieľom je poukázať na význam zážitkového vzdelávania v prírode.

"Pod vedením skúseného lektora Jakuba Korytiaka sa účastníci podujatia dozvedia množstvo zaujímavostí o prepojeniach ekosystémov a chránenej fauny a flóry, ktorá je na Muránskej planine zastúpená. Spoločne sa na prírodu naučia pozerať inak, ako ju mali možnosť videli doteraz," uvádzajú organizátori.

Na trase forest walku účastníci spoznávajú lesné spoločenstvá, lúky, skalné útesy a jaskyne, faunu a flóru, a tiež výhľady. Dĺžka vychádzky je 6,4 kilometra s prevýšením 525 výškových metrov.

Podujatie organizuje Asociácia prírodného turizmu spoločne s Národným parkom Muránska planina.