< sekcia Regióny

UKF sa pripojí k celosvetovým oslavám narodenín umenia

Ilustračná fotografia. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Art's Birthday je každoročné podujatie, ktoré prvýkrát navrhol francúzsky umelec Robert Filliou.

Nitra 15. januára (TASR) – Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa pripojí k celosvetovému podujatiu Art's Birthday 2020. Ide o symbolické oslavy 1.000.057. narodenín umenia.

Art's Birthday je každoročné podujatie, ktoré prvýkrát navrhol francúzsky umelec Robert Filliou. Podľa neho umenie kedysi neexistovalo, ale vzniklo pred jedným miliónom rokov. V roku 1963 navrhol symbolický dátum zrodu umenia na 17. januára. Odvtedy sa tento dátum každoročne oslavuje sériou rôznych kultúrnych podujatí po celom svete.

Katedra kulturológie UKF s platformou PostmutArt 10 sa k celosvetovým oslavám 1.000.057. narodenín umenia pripojí programom v Univerzitnom tvorivom ateliéri. „Súčasťou podujatia bude klavírny koncert Martiny Janegovej, čítačka knihy Zviera z inej planéty v podaní Martina Šišku, hudobno-inscenačná akcia a výtvarná performancia. Záver programu bude tvoriť projekcia filmu Muzikológ a tvorca o Milanovi Adamčiakovi pri príležitosti tretieho výročia jeho úmrtia,“ informovali o tom organizátori.