< sekcia Regióny

UNB má v karanténe 240 nakazených zdravotníkov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Aktuálne má najväčšia slovenská nemocnica reprofilizovaných 320 lôžok.

Bratislava 14. januára (TASR) - Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) evidovala k strede (13. 1.) 240 zdravotníkov zo všetkých piatich nemocníc, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. Všetci sa nachádzajú v domácej karanténe. Pre TASR to uviedla hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská.

Ako ďalej povedala, v UNB sa v čase druhej vlny pandémie prioritne riešia akútne hospitalizácie. "Plánovaná zdravotná starostlivosť formou hospitalizácie, ktorá má odkladný účinok, je pozastavená od 27. októbra 2020. Poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zostáva i naďalej zachované," povedala Kliská, pričom doplnila, že toto pozastavenie sa netýka onkologických pacientov a akútnych stavov, ktoré si vyžadujú neodkladný operačný výkon.

Aktuálne má najväčšia slovenská nemocnica reprofilizovaných 320 lôžok, z toho je obsadených 306, 293 pacientov má ochorenie COVID-19 a 13 pacientov je suspektných. "Čo sa týka rozširovania ďalších lôžok, robíme všetky potrebné kroky v nadväznosti na personál a na poskytovanie neodkladnej a akútnej zdravotnej starostlivosti," dodala Kliská.