Quantcast
< sekcia Regióny

Univerzita zrekonštruuje bazén Centra univerzitného športu SPU

Ilustračné foto. Foto: TASR - Branislav Račko

Vybudovaná bude aj nová elektroinštalácia, vzduchotechnika, vykurovanie a bazénová technológia.

Nitra 16. mája (TASR) - Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre zrekonštruuje bazén Centra univerzitného športu SPU v Nitre. Bazén je od januára minulého roka mimo prevádzky z dôvodu havarijného stavu. Komplexná rekonštrukcia bazéna sa začne v najbližších dňoch a trvať by mala 12 mesiacov, informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová. Predmetom rekonštrukcie sú stavebné práce spočívajúce v odstránení havarijného stavu bazéna, výmena nehospodárnych a nefunkčných častí bazénovej technológie.

Počas rekonštrukcie bude vybudovaný nový nerezový plavecký bazén s rozmermi 25 x 12 metrov s hĺbkou 1,35 až 1,8 metra so šiestimi plaveckými dráhami. Vybudovaná bude aj nová elektroinštalácia, vzduchotechnika, vykurovanie a bazénová technológia.

Celkové investičné náklady sú vyčíslené na 1.252.237 eur. Prostriedky na realizáciu rekonštrukcie budú hradené vo výške 500.894 eur zo zdrojov univerzity a sumu 751.343 eur získala SPU z Fondu na podporu športu, potvrdil prorektor Tomáš Tóth. Rekonštrukcia podľa jeho slov prinesie úsporu primárnej energie o 31 percent za rok a zníženie emisií skleníkových plynov o 30 percent za rok.