< sekcia Regióny

UŠIEL Z NEHODY: Po zadržaní mužovi namerali 1,58 promile alkoholu

Muž ušiel z miesta nehody v Ivanke pri Dunaji. Foto: FB - Polícia SR - Bratislavský kraj

V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Bratislava 23. novembra (TASR) - Polícia v nedeľu (22. 11.) zadržala 48-ročného Martina z Bratislavy, ktorému namerali dychovou skúškou 1,58 promile alkoholu. Hliadka ho vypátrala po tom, ako havaroval na Záleskej ulici v Ivanke pri Dunaji a z miesta nehody ušiel. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Veronika Slamková.

"Podľa doterajších informácií na uvedenom mieste vodič vozidla značky Audi A6 neprispôsobil rýchlosť stavu, povahe vozovky a svojim schopnostiam, zišiel s vozidlom mimo vozovku, kde narazil do stromu a vozidlo sa prevrátilo nabok. Za pomoci okoloidúcich mal vodič vystúpiť z vozidla a dať sa na útek," priblížila hovorkyňa nehodu, ku ktorej došlo krátko pred 19.30 h.

Pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Prípadom sa zaoberajú seneckí dopravní policajti.