Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Regióny

V Bardejove slávnostne ocenili hasičov z Prešovského kraja

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Po slávnostnom oceňovaní sa uskutočnila slávnostná svätá omša v Bazilike svätého Egídia, ktorú celebroval biskupský vikár MV SR Jozef Paluba.

Bardejov 10. mája (TASR) - Pri príležitosti osláv sviatku sv. Floriána sa vo štvrtok (9. 5.) v Bardejove uskutočnilo slávnostné oceňovanie hasičov z Prešovského kraja. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová.

Na slávnosti sa zúčastnil viceprezident HaZZ Peter Tánczos, biskupský vikár Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (MV SR) Jozef Paluba, prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Jozef Smolinský a delegácia z Poľskej republiky.

"Za dlhoročný, príkladný a zodpovedný výkon štátnej služby a osobný podiel na dosahovaní mimoriadnych služobných výsledkov v HaZZ boli mimoriadne povýšení do vyššej hodnosti štyria príslušníci KR HaZZ v Prešove. Medaila za službu v Hasičskom a záchrannom zbore druhého stupňa bola udelená štyrom príslušníkom KR HaZZ v Prešove a tretieho stupňa 48 príslušníkom KR HaZZ v Prešove," uviedla Knišová.

Riaditeľ KR HaZZ v Prešove Peter Kovalík zároveň pri tejto príležitosti odovzdal ďakovné listy a pamätné medaily ako poďakovanie za spoluprácu riaditeľovi Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Dušanovi Sabolovi a delegáciám z Poľskej republiky, a to zástupcom hasičov z Rzeszowa a Krakova.

Po slávnostnom oceňovaní sa uskutočnila slávnostná svätá omša v Bazilike svätého Egídia, ktorú celebroval biskupský vikár MV SR Jozef Paluba.