Quantcast
< sekcia Regióny

V Botanickej záhrade v Nitre je Festival medu a regionálnych výrobkov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Návštevníci podujatia sa dozvedia zaujímavosti o kvetoch, ovocí a bylinkách.

Nitra 4. júna (TASR) – Nitrianska Botanická záhrada patrí v sobotu Festivalu medu a regionálnych výrobkov. Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu a Slovenská poľnohospodárska univerzita ho pripravili na Víkend otvorených parkov a záhrad, informuje o tom mesto na svojom webe.

Pre návštevníkov je otvorená od ranných hodín, workshopy, prednášky a ukážky venované prírode, včelárstvu a medu sú naplánované od 13.00 h. Návštevníci podujatia sa dozvedia zaujímavosti o kvetoch, ovocí a bylinkách. Vypočujú si rozprávanie o včelách a budú si môcť pozrieť transparentný ukážkový úľ. "Pripravená je tiež ochutnávka univerzitného piva a medových sušienok, fotozóna s kvetinovým zátiším, maľovanie v parku i ukážky aranžovania kvetín, vrúbľovania a množenia," informujú organizátori.

Súčasťou podujatia budú aj Medová ulička a ulička regionálnych výrobkov, kde prezentujú medy lokálnych včelárov a produkty od držiteľov značky regionálny produkt Ponitrie. Pripravené sú tiež hudobný a detský program, ukážky tradičného kosenia i recyklačné dielne.