Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Regióny

V Bratislave bude na priebeh volieb dohliadať aj mestská polícia

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Policajné hliadky v jednotlivých častiach Bratislavy posilnia aj mestskí policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie.

Bratislava 29. septembra (TASR) - V Bratislave bude na priebeh sobotných (30. 9.) volieb do Národnej rady (NR) SR dohliadať vo zvýšenej miere aj mestská polícia. Posilnené budú nielen hliadky v teréne alebo aj na vysunutých pracoviskách. Dianie v hlavnom meste bude monitorovať aj mestský kamerový systém. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Prvoradou úlohou bude zabezpečiť verejný poriadok, dozerať na bezpečnosť ľudí, ktorí budú počas celého dňa prichádzať k volebným urnám a preventívnou činnosťou zamedziť akýmkoľvek pokusom o narušenie priebehu volieb," konštatuje mestská polícia.

Policajné hliadky v jednotlivých častiach Bratislavy posilnia aj mestskí policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie. Pre každý okres bude vyčlenená jedna hliadka, ktorá sa bude osobitne zameriavať práve na monitorovanie lokalít, v ktorých sú volebné miestnosti.

"Okrem hliadok v teréne posilňujeme aj výkon vo vysunutých pracoviskách mestskej polície, napríklad na Stavbárskej ulici," približuje mestská polícia. Dianie v Bratislave bude mať zároveň pod dohľadom mestského kamerového systému.

Polícia zároveň obyvateľov vyzýva, aby sa v prípade podozrení z páchania akéhokoľvek protiprávneho konania, napríklad aj pokusov o narušenie priebehu volieb, na ňu obrátili. Obrátiť sa môžu na hliadky priamo v teréne i vo vysunutých pracoviskách, prípadne ju môžu kontaktovať na telefónnej linke 159.