Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

ZRÁŽKA S ELEKTRIČKOU: Cyklista utrpel ťažké zranenia hlavy a hrudníka

Snímka z miesta nehody. Foto: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli opatrní, disciplinovaní a predvídaví.

Bratislava 1. decembra (TASR) - Na Miletičovej ulici v Bratislave došlo vo štvrtok večer (30. 11.) k nehode cyklistu s električkou. Cyklista, ktorý nemal prilbu, utrpel zrážkou ťažké zranenia hlavy a hrudníka, ktoré si vyžiadali jeho okamžitý prevoz do nemocnice. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Počas jazdy električky mestskej hromadnej dopravy v úseku Miletičovej ulici v smere na Trnavské Mýto v blízkosti nákupného centra vošiel náhle do jazdnej dráhy električky cyklista s ruksakom jednej z kuriérskych spoločností prepravy jedla. Vodič električky zrážke už zabrániť nedokázal," opísal Szeiff. Policajti u vodiča električky nezistili prítomnosť alkoholu v dychu.

Poverený policajt v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Presné príčiny, ako aj okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli opatrní, disciplinovaní a predvídaví. Zároveň apeluje aj na chodcov, cyklistov a osoby na kolobežkách, aby sa pred vstupom na cestu presvedčili, že svojím pohybom na vozovke neohrozia seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.