< sekcia Regióny

VIDEO: V Bratislave sa pobili fanúšikovia, zadržali takmer 80 ľudí

Na snímke príslušníci polície zatýkajú výtržníkov v Starom Meste v Bratislave, 10. júla 2019. Foto: TASR/Adel Ghannam

Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý prejav neúcty voči mestu.

Bratislava 11. júla (TASR) -Na Ventúrskej ulici v bratislavskom Starom Meste bola hromadná bitka. Podľa polície išlo o zahraničných futbalových fanúšikov. Policajti zadržali takmer 80 osôb.

" Krátko po 21.00 h došlo na Ventúrskej ulici k narušeniu verejného poriadku futbalovými fanúšikmi cudzích krajín. Na mieste zasahovali desiatky poriadkových jednotiek, ktorí zadržali takmer 80 osôb," uviedla polícia.

Policajti v súčasnosti celý priebeh udalosti dokumentujú. Viac informácií polícia poskytne vo štvrtok.
Situácia na Ventúrskej ulici po bitke.
Foto: TASR/Adel Ghannam

"Časť ulice je zdemolovaná, miesto je opáskované, sú tu policajní ťažkoodenci aj so psami," priblížil pre TASR Bratislavčan, ktorý bol priamo na mieste. Na ulici stále zasahujú okrem polície aj hasiči a záchranári. "Viacero ľudí je zranených," doplnil svedok udalosti.

Ministerka vnútra Denisa Saková na sociálnej sieti odsúdila stredajší incident. "Odsudzujem takéto správanie, ktoré nemá so športom nič spoločné a som toho názoru, že nemá ani miesto v civilizovanej spoločnosti," uviedla.Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý prejav neúcty voči mestu. "Nikdy nepochopím ľudí, ktorí spájajú šport, zábavu alebo relax s násilím a ničením všetkého, čo im príde do cesty. Nikdy. Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer," reagoval Vallo.

Mesto teraz situáciu preveruje priamo na mieste. "V spolupráci so Starým Mestom tiež zabezpečujeme upratovanie, monitorovanie škôd a odstránenie následkov tejto bitky," doplnil Vallo.