Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Regióny

Bratislava: Zrenovujú trolejbusové trate na Miletičovej a Karadžičovej

Trolejbus na Miletičovej ulici. Foto: Teraz.sk

Projekty budú spolufinancované z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Bratislava 9. mája (TASR) - V Bratislave zmodernizujú trolejbusové trate v úsekoch Záhradnícka – Karadžičova a Miletičova – Jelačičova – Žellova. Hlavné mesto podpísalo v uplynulých dňoch zmluvy dokopy za vyše jeden milión eur s firmou ELZA - Elektromontážny závod Bratislava, ktoré sú zverejnené v centrálnom registri zmlúv.

V prípade trolejbusovej trate Záhradnícka – Karadžičova podpísal magistrát zmluvu za 768.755 eur s DPH. Zámerom prác je zefektívniť prevádzku trolejbusov.

"Dôjde k zrýchleniu, zvýšeniu spoľahlivosti, bezpečnosti a operatívnosti a k vytvoreniu podmienok na prevádzku veľkokapacitných trolejbusov," spresnila samospráva. Nevyhnutá ja preto modernizácia a výmena trolejového vedenia. Projekt sa týka ulíc Záhradnícka, Karadžičova a Páričkova. Predpokladaná dĺžka stavby je 1,3 kilometra obojsmerne.

Modernizácia trolejbusovej trate v úseku Miletičova – Jelačičova – Žellova za 374.885 eur s DPH má taktiež zefektívniť prevádzku trolejbusov. "Znížia sa nároky na údržbu a zvýši sa bezpečnosť, plynulosť a kvalita trolejbusovej dopravy v tejto lokalite," píše sa v dokumentácii. Vytvoria sa aj podmienky na prevádzku veľkokapacitných trolejbusov.

Nevyhnutná je výmena troleja a taktiež modernizácia sústavy trolejových križovatiek na ulici Miletičova – výjazd z ulice Žellova a vjazd do ulice Jelačičova. Keďže Dopravný podnik Bratislava plánuje využívať veľkokapacitné 24-metrové trolejbusy, je potrebné pre operatívne zabezpečenie prípadných odklonov vybudovať bezpečný výjazd najmä trolejbusov z obratiska na Žellovej ulici v mieste napojenia na ulicu Miletičova. Obnovená trať bude viesť cez Miletičovu, Žellovu, Kupeckého, Jelačičovu. Predpokladaná dĺžka stavby je 0,5 kilometra obojsmerne.