Quantcast
< sekcia Regióny

V Bratislavskom kraji neevidujú žiadne väčšie škody po búrkach

Ilustračné foto. Foto: TASR/DPA

V Senci sa podľa hovorkyne mesta Martiny Ostatníkovej vyskytli prípady, keď sa voda dostala do súkromných pivníc, čo si ale obyvatelia riešili sami.

Bratislava 5. mája (TASR) – Mestá a obce v Bratislavskom kraji neevidujú žiadne, respektíve väčšie škody po stredajších (4. 5.) búrkach, ktoré sa prehnali ich územím. Pre TASR to potvrdili z miestnych a mestských úradov.

"Aktuálne neevidujeme škody na mestskom majetku spôsobené včerajšou búrkou," uviedla Daniela Malíková z referátu komunikácie mesta Pezinok.

V Senci sa podľa hovorkyne mesta Martiny Ostatníkovej vyskytli prípady, keď sa voda dostala do súkromných pivníc, čo si ale obyvatelia riešili sami. "Väčšie škody ani polámané stromy a podobne sme tu nemali," povedala Ostatníková.

Škody po búrke nehlásia ani z obce Blatné (okres Senec). "U nás v Blatnom žiadne škody búrka nespravila a ani nezaplavila," doplnil starosta Rastislav Pero.

Žiadne škody nespôsobila búrka ani v Modre. "Včerajšia búrka nespôsobila žiadne škody, dnes sme čistili len menšie naplaveniny v uliciach, rigoly, jarky, kanalizačné odtoky," priblížila Zuzana Tichá z PR a komunikácie mesta Modra.