Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 28. máj 2023Meniny má Viliam
< sekcia Regióny

Našli telo mŕtveho muža vo výkone väzby, vyšetrujú to ako vraždu

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Privolaným obhliadajúcim lekárom bola nariadená súdnolekárska pitva, ozrejmila polícia.

Bratislava 21. marca (TASR) - Utorkové úmrtie muža vo výkone väzby v Starom Meste v Bratislave vyšetruje polícia ako vraždu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

"Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky po vykonaní neodkladných a neopakovateľných úkonov na mieste činu začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy," spresnila.

V bratislavskom Starom Meste na Chorvátskej ulici našli v utorok ráno telo mŕtveho muža vo výkone väzby. Udalosť je v štádiu vyšetrovania. Bratislavská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

"Privolaným obhliadajúcim lekárom bola nariadená súdnolekárska pitva," ozrejmila.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) priblížil, že 53-ročný muž bol vo väzbe pre podozrenie zo spáchania trestných činov týrania blízkej osoby a zverenej osoby i drogovej trestnej činnosti. "Bezprostredne po nahlásení tejto udalosti spoluobvineným na cele bola obvinenému poskytnutá personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc," povedala pre TASR hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Ako ďalej uviedla, tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu, sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie," doplnila.