< sekcia Regióny

V bratislavských lesoch vyhlásili zvýšené riziko vzniku požiarov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Štefan Puškáš

Zákaz kladenia ohňov môžu kontrolovať hasiči, mestská polícia, štátna polícia či lesná stráž mestských lesov.

Bratislava 11. júna (TASR) - V bratislavských mestských lesoch vyhlásili hasiči zvýšené riziko vzniku požiarov. Na území lesoparku preto od piatka až do odvolania platí zákaz zakladať oheň, a to aj na vyhradených miestach. Na sociálnej sieti o tom informuje mestská organizácia Mestské lesy v Bratislave.

"Zákaz platí aj na miestach, ktoré sú označené na zakladanie ohňov. Posúdenie rizika vzniku požiarov je plne v kompetencii hasičov a mestské lesy na toto rozhodnutie nemajú vplyv," uviedla organizácia.

Hasiči môžu na základe aktuálnych podmienok v lese vyhlásiť takzvaný čas zvýšeného nebezpečenstva požiarov. Zákaz kladenia ohňov sa spravidla vydáva pre celý kataster Bratislavy, teda platí aj v lesoch mimo lesoparku, napríklad na Devínskej Kobyle či v lužných lesoch.

Zákaz kladenia ohňov môžu kontrolovať hasiči, mestská polícia, štátna polícia či lesná stráž mestských lesov.

Mesto Bratislava spresnilo, že zákaz kladenia ohňa platí v lesoch a ich ochrannom pásme (50 metrov od hranice lesa). "Počas tejto doby sa zakazuje zakladať oheň - aj na vyhradených ohniskách v lese, fajčiť alebo používať otvorený plameň na lesnom pozemku, vypaľovať porasty a odhadzovať horiace predmety," uviedol na sociálnej sieti magistrát.