< sekcia Regióny

V bratislavských Vajnoroch otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Očkovať sa v ňom bude v utorok, stredu a v sobotu vakcínou od Pfizeru.

Bratislava 12. mája (TASR) - V bratislavskej mestskej časti Vajnory otvorili v utorok (11. 5.) veľkokapacitné očkovacie centrum. Očkovať sa v ňom bude v utorok, stredu a v sobotu vakcínou od Pfizeru. Za jeden deň by malo obslúžiť 650 záujemcov o vakcináciu. TASR o tom informoval Tomáš Hajdušek z úseku komunikácie miestneho úradu mestskej časti Bratislava–Vajnory.

"Sme veľmi radi, že ako mestská časť vieme participovať takýmto spôsobom na boji s pandémiou," vyhlásil starosta mestskej časti Vajnory Michal Vlček. Poznamenal, že jediným východiskom z pandémie nového koronavírusu je očkovanie, a preto je potrebné, aby mali obyvatelia čo najlepší prístup k vakcinančným centrám.

Mestská časť zároveň plánuje spustiť kampaň zameranú na seniorov a imobilných ľudí, ktorých chce nabádať k očkovaniu aj tým, že zriadila tzv. očkovací taxík. "Ak ste senior nad 65 rokov, prípadne osoba s vážnymi zdravotnými ťažkosťami, uľahčíme vám prístup k vakcíne aj tým, že vás do vakcinačného centra odvezieme a z očkovania vás taktiež dovezieme priamo domov,“ vyzval prednosta mestskej časti Igor Rašla.