Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Regióny

V BYTE VYBUCHLA KOLOBEŽKA: Zasahovalo deväť hasičov

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk - Viktória Brincková

Príčiny vzniku požiaru zisťujú znalci.

Trenčín 23. mája (TASR) - V byte na Ulici T. Vansovej v Trenčíne vybuchla v stredu (22. 5.) popoludní elektrická kolobežka. Následne vznikol požiar. Na mieste zasahovalo deväť profesionálnych hasičov so štyrmi kusmi techniky. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

"Z bytu hasiči evakuovali dve zranené osoby. Požiar zlikvidovali a kolobežku vyniesli na vonkajšie priestranstvo, kde ju uhasili a následne vložili do suda s vodou. Zraneným osobám poskytli prvú pomoc a z priľahlých bytov evakuovali ďalšie osoby," povedal Petrík.

Ako dodal, byt hasiči skontrolovali termovíznou kamerou a odvetrali. Príčiny vzniku požiaru zisťujú znalci.

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, v dôsledku technickej poruchy pri nabíjaní elektrickej kolobežky došlo k jej výbuchu. Výbuch zničil zariadenie izby a došlo k zadymeniu celého bytu. Evakuovali aj niektorých obyvateľov bytového domu z dôvodu zadymenia spoločných priestorov. Po uhasení požiaru sa mohli vrátiť späť do svojich bytov.

"Výbuchom našťastie nebola narušená statika na bytovom dome. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Presné okolnosti a príčiny tejto udalosti sú predmetom vyšetrovania," doplnila Kuzmová.