< sekcia Regióny

V bývalej sklárskej obci Utekáč v referende odvolávajú starostku

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Starostka Zuzana Paľašová považuje referendum a konanie poslancov za osobný útok. Poslanci svoje konanie opierajú o konkrétne starostkine kroky.

Utekáč 5. mája (TASR) - Obyvatelia Utekáča v okrese Poltár odpovedajú v dnešnom referende na otázku, či súhlasia so zotrvaním Zuzany Paľašovej vo funkcii starostky.

Ako pre TASR povedal predseda okrskovej referendovej komisie Ivan Šáli, účasť je zatiaľ primeraná miestnym pomerom a predpokladajú, že do 22.00 h príde do referendovej miestnosti viac ako polovica obyvateľov. Starostke už pritom vyslovila nedôveru väčšina poslancov obecného zastupiteľstva.

Zuzana Paľašová považuje referendum a konanie poslancov za osobný útok. Poslanci svoje konanie opierajú o konkrétne starostkine kroky.

Tu bude player


"Bolo tam viacero krokov, ktoré starostka urobila bez súhlasu zastupiteľstva a je tam aj podozrenie z porušenia niekoľkých zákonov. Teraz dávame obyvateľom šancu, aby sa vyjadrili aj oni. Ak by referendum nebolo úspešné, poslanci, ktorí vyslovili starostke nedôveru, odstúpia zo svojich postov. V každom prípade Utekáč čakajú doplňujúce komunálne voľby," dodal Šáli.

\r\n
\r\n \"Bolo tam viacero krokov, ktoré starostka urobila bez súhlasu zastupiteľstva a je tam aj podozrenie z porušenia niekoľkých zákonov. Teraz dávame obyvateľom šancu, aby sa vyjadrili aj oni. Ak by referendum nebolo úspešné, poslanci, ktorí vyslovili starostke nedôveru, odstúpia zo svojich postov. V každom prípade Utekáč čakajú doplňujúce komunálne voľby,\" dodal Šáli.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Starostka Zuzana Paľašová považuje referendum a konanie poslancov za osobný útok. Poslanci svoje konanie opierajú o konkrétne starostkine kroky."}