Košice 6. augusta (TASR) - V košickej mestskej časti (MČ) Krásna slávnostne otvorili park pri rímskokatolíckom Kostole sv. Cyrila a Metoda, ktorý je pomenovaný po kňazovi Jurajovi Semivanovi. Počas spomienkového podujatia odhalili aj pamätnú tabuľu. TASR o tom informovali organizátori podujatia.
„Keďže otec Juraj pôsobil v Krásnej dlhé roky, presne od roku 1995 do 2012, rozhodlo sa, že park bude niesť jeho meno práve tam. Jeho posledná farnosť boli Rozhanovce, kde aj zomrel, no umiestnenie parku bolo dohodnuté aj s mestom,“ uviedol za organizátorov Martin Pavlik.
Pamätnú tabuľu odhalil po svätej omši farár farnosti Košice-Krásna Michal Marčák. Podľa organizátorov pokračuje spomienkové podujatie aj počas piatka a soboty a bude prepojené s kultúrnym programom. Počas neho bude uvedená aj publikácia o Semivanovi.
Juraj Semivan bol kňazom, morálnym teológom, pedagógom a autorom duchovných rozhlasových zamyslení. Pre svoju činnosť bol prenasledovaný Štátnou bezpečnosťou (ŠtB).
Na podujatí sa podieľajú občianske združenie (OZ) Benediktíni v Krásnej, OZ Nenápadní hrdinovia.