Quantcast
< sekcia Regióny

V centre Bratislavy budú ľudia opäť dobrovoľne spať na ulici

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Tým, ktorí chcú stráviť noc vonku, odporúčajú doniesť si kvalitný spací vak, karimatku, teplé oblečenie a ponožky a termosku.

Bratislava 22. septembra (TASR) - V centre Bratislavy sa bude v noci na piatok (24. 9.) opäť dobrovoľne spať na ulici. Podujatie Sleep out organizované neziskovou organizáciou Depaul Slovensko chce aj týmto spôsobom podporiť ľudí bez domova a upozorniť, že všade je dobre, avšak na ulici najhoršie.

Piaty ročník podujatia sa začne vo štvrtok (23. 9.) o 18.00 h v letnej čitárni U červeného raka v centre hlavného mesta. Súčasťou večera venovaného ľuďom bez domova a práci s nimi budú diskusie s pozvanými hosťami i hudobné vystúpenia. "Výnimočným bonusom bude workshop vedený našimi klientmi z Útulku sv. Lujzy de Marillac. Klienti počas večera ukážu výrobu bezodpadových podpaľačov," priblížila nezisková organizácia.

Tým, ktorí chcú stráviť noc vonku, odporúča doniesť si kvalitný spací vak, karimatku, teplé (termo) oblečenie a ponožky a termosku.

Sleep out je podľa Depaul koncept vytvorený v zahraničí s myšlienkou strávenia jednej noci vonku. Cieľom je podpora práce s ľuďmi bez domova, vyjadrenie solidarity, ale aj priblíženie podmienok, v ktorých ľudia bez domova prežívajú dlhé týždne, mesiace i roky.