Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. september 2023Meniny má Ľuboš aj Ľubor
< sekcia Regióny

V Dunajskej Lužnej plánujú vybudovať 70 rekreačných domčekov

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Rekreačný domček je navrhnutý ako novostavba a pozostáva z jedného nadzemného podlažia a podkrovia.

Bratislava 19. septembra (TASR) - V obci Dunajská Lužná v časti Nové Košariská - Malá Voda chce investor vybudovať rekreačné domčeky a objekty na občiansku vybavenosť a šport vrátane doriešenia dopravnej obsluhy a technickej infraštruktúry. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť PDL, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané náklady sú odhadované približne na 11,61 milióna eur.

Zámer počíta s vybudovaním 70 objektov - rekreačných domčekov vrátane 140 parkovacích stojísk, jedného objektu občianskej vybavenosti a jedného objektu na šport vrátane 28 parkovacích státí.

"Riešená lokalita sektoru B3 je napojená na severnej strane pri jazere na jestvujúcu miestnu komunikáciu a na južnej strane bude napojená na navrhovanú komunikáciu Košariská - Fialková - Miloslavovská," dodal investor v zámere. Podotkol, že navrhovaná komunikácia je navrhnutá ako verejnoprospešná stavba a jej projektovú dokumentáciu zabezpečuje obec.

Rekreačný domček je navrhnutý ako novostavba a pozostáva z jedného nadzemného podlažia a podkrovia. Pre objekty športu a rekreácie je vyčlenený samostatný pozemok a navrhuje sa detské i workoutové ihrisko.