< sekcia Regióny

V Dunajskej Strede našli zlodejov, ktorí kradli z odomknutých áut

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V Dunajskej Strede nahlásil majiteľ krádež pánskej príručnej tašky z auta Fiat Ducato. V nej bola okrem osobných dokladov a dokladov od auta aj 1400-eurová hotovosť.

Dunajská Streda 24. februára (TASR) - Polícia už pozná páchateľov krádeží z áut v Dunajskej Strede. Využili skutočnosť, že vozidlá ich majitelia nemali ani v jednom prípade uzamknuté. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

"V Dunajskej Strede nahlásil majiteľ krádež pánskej príručnej tašky z auta Fiat Ducato. V nej bola okrem osobných dokladov a dokladov od auta aj 1400-eurová hotovosť. Policajti z obvodného oddelenia zakrátko vypátrali podozrivého, mladistvého Dunajskostredčana, ktorý sa ku skutku priznal. Ukradnuté veci policajtom odovzdal, no peniaze už stihol minúť," uviedla.

Z ďalších dvoch skutkov obvinili policajti 64-ročného muža z Dunajskej Stredy. Podozrivý je z krádeže dvoch meračov rýchlosti internetu, ktoré našiel v neuzamknutej dodávke Renault Trafic pred rodinným domom. Telekomunikačnej spoločnosti tak vznikla škoda vyše 3600 eur. Chvíľu na to sa mu naskytla príležitosť aj v aute Iveco Daily na inej ulici v Dunajskej Strede. Z odomknutého auta ukradol príklepovú vŕtačku spolu s príslušenstvom v hodnote 870 eur. Za tieto dva skutky ho súd trestným rozkazom odsúdil a vymeral mu trest odňatia slobody až na jeden rok.