Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

V Jasnej sprístupnili značené trasy bežeckého lyžovania

Na archívnej snímke lyžovačka v Jasnej v Demänovskej Doline. Foto: TASR - Miroslava Mlynárová

Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami.

Demänovská Dolina 8. decembra (TASR) - Značené trasy bežeckého lyžovania v piatok sprístupnili v lokalite Zadné vody v Jasnej. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

"Bežecké lyžovanie je zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie," povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami. "V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite bežeckí lyžiari užijú," uviedol riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Mesto Liptovský Mikuláš upravilo bežkárom trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh. "Lyžiarsku sezónu otvárajú na Liptove aj v stredisku Ski centrum Demänová a Opalisko v Zavažnej Porube, kde majú držitelia karty zliav Liptov Region Card zvýhodnenie až do 30 percent. Lyžovať bude možné už aj v Liptovskom Mikuláši na Podbrezinách v Športovom centre Petry Vlhovej," dodala Šarafínová.