< sekcia Regióny

V kontaktnej ZOO pri Sĺňave môžu deti vtáky kŕmiť vo voliérach

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

V areáli sú novovytvorené voliéry, kam môžu záujemcovia vstúpiť a byť bližšie napríklad k pestrofarebným papagájom.

Piešťany 10. júna (TASR) – Možnosti zážitkovej turistiky v kúpeľnom meste Piešťany rozšírila kontaktná zoologická záhrada (ZOO) EkoPark, kde najmä malí návštevníci môžu kŕmiť rôzne druhy vtákov či morčiat. Nachádza sa pri cyklochodníku na vodnej nádrži Sĺňava a podľa pracovníčky ZOO Sofie Fančovičovej sa stavy zvierat stále rozširujú.

„V súčasnosti máme 48 druhov, zhruba 200 kusov vtákov, cicavcov,“ povedala pre TASR. V areáli sú novovytvorené voliéry, kam môžu záujemcovia vstúpiť a byť bližšie napríklad k pestrofarebným papagájom. „Dávame možnosť ich nakŕmiť, ale je to regulované, aby sme im neublížili,“ povedala Fančovičová.

V ďalších výbehoch možno vidieť kengury, kde je aj párik albínov a ich mláďa, ktoré sa narodilo v Piešťanoch. Tiež kozorožce, emu, králiky, nosále, dikobrazy, zebry, leguány, pelikány, kačice, kozičky či impozantného, rešpekt vzbudzujúceho orla stepného. „Deti milujú naše lamy a dospelí sa radi pozerajú na surikaty,“ povedala Fančovičová. Zvieratá do Piešťan doputovali podľa jej slov od viacerých chovateľov alebo výmenou s inými ZOO, chov exotických vtákov je hlavne v rámci EkoParku.

Kontaktná piešťanská ZOO počas celej sezóny pripravuje rôzne podujatia, krsty zvierat, výtvarné súťaže detí a podobne.