< sekcia Regióny

V Liptovskom Hrádku osadili nabíjačku na elektrobicykle

Ilustračné foto. Foto: TASR - Branislav Račko

Stanica obsahuje tri nabíjačky na najpoužívanejšie typy elektrobicyklov. Súčasťou je aj zásuvka pre prípad a tiež náradie na opravu bicykla.

Liptovský Hrádok 23. mája (TASR) – Cyklisti v Liptovskom Hrádku majú od tohto týždňa k dispozícii novú nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle. Nachádza sa pred budovou tamojšieho mestského úradu. Samospráva o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

Ide o aktivitu Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov, ktorá na tento účel získala aj dotáciu z ministerstva dopravy a výstavby. "V prvej etape sme v rámci regiónu Liptova umiestnili desať nabíjacích staníc. V druhej etape by sme chceli osadiť ďalších šesť. Verejnosť môže využiť aj tri súkromné nabíjacie stanice," uviedol regionálny cyklokoordinátor liptovskej OOCR Andrej Medla.

Stanica obsahuje tri nabíjačky na najpoužívanejšie typy elektrobicyklov. Súčasťou je aj zásuvka pre prípad, že si cyklista donesie vlastnú nabíjačku, a tiež náradie na opravu bicykla. "Používanie nabíjacej stanice je bezplatné. Lokality sme vyberali tak, aby v ich blízkosti bola kaviareň či reštaurácia. Cyklista má počas návštevy zariadenia bicykel na dohľad," doplnil Medla.

Miesto, kde sa nabíjacia stanica nachádza, monitoruje kamera mestskej polície.