Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Regióny

V Michalovciach ukončia prevádzku závodu, o prácu príde vyše 200 ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Závod v Michalovciach bude počas prechodného obdobia pokračovať vo výrobe až do júna 2025. Počet zamestnancov bude postupne znižovať v niekoľkých vlnách.

Michalovce 22. mája (TASR) - Spoločnosť Yazaki Europe oznámila, že postupne ukončí prevádzku svojho závodu v Michalovciach. Rozhodnutie ovplyvní 207 zamestnancov. Ako informovala TASR vo svojom stanovisku, zavážila súčasná situácia v automobilovom priemysle.

Závod v Michalovciach bude počas prechodného obdobia pokračovať vo výrobe až do júna 2025. Počet zamestnancov bude postupne znižovať v niekoľkých vlnách.

"Náš tím pred prijatím tohto ťažkého rozhodnutia aktívne vyhodnocoval a skúmal viaceré možné scenáre pokračovania výroby. Spoločnosť Yazaki je vďačná všetkým zamestnancom a zainteresovaným partnerom za ich odhodlanie, podporu a spoluprácu," uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení a zdôraznila, že spolupracuje so zainteresovanými stranami a poskytne zamestnancom v Michalovciach maximálnu podporu.

Na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Michalovce je už hromadné prepúšťanie nahlásené. TASR to potvrdila Marianna Šebová z tlačového a komunikačného oddelenia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. "Počet ohrozených zamestnancov je 207," spresnila s tým, že nahlásené bolo v utorok (21.5.) v oblasti výroby ostatných dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá.