Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Regióny

V Michalovciach zrekonštruovali miestne komunikácie za 1,3 milióna eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Cieľom opravy bolo najmä zvýšiť bezpečnosť a komfort všetkých účastníkov cestnej premávky.

Michalovce 3. decembra (TASR) – V Michalovciach ukončili rekonštrukciu mestských komunikácií, ktorá trvala od marca do novembra tohto roka. Projekt za viac ako 1,3 milióna eur bez DPH pozostával z 18 stavebných objektov a opravili sa cesty aj chodníky. Informovala o tom spoločnosť Eurovia SK, ktorá dielo realizovala.

Cieľom opravy bolo najmä zvýšiť bezpečnosť a komfort všetkých účastníkov cestnej premávky. Počas stavebných prác opravili 14 ciest alebo ich úsekov na uliciach Nábrežie Jozefa Miloslava Hurbana, N. V. Gogoľa, Jána Kalinčiaka, Jána Palárika, Juraja Palkoviča a J. A. Gagarina. Ďalšie práce sa realizovali na uliciach Jána Hollého, Andreja Sládkoviča, Sama Chalupku a Fraňa Kráľa. Zrekonštruovali aj ulicu Zemplínska, a to v celej dĺžke, rovnako Tichú a Vrbovskú ulicu. Súčasťou projektu bola aj oprava cesty na Kapušianskej ulici, ktorá vedie na miestny cintorín. Michalovčania budú môcť využívať aj nové chodníky na uliciach Jána Kalinčiaka, Juraja Palkoviča, Pavla Horova a Clementisa.

"V rámci stavebných prác sa celkovo odfrézovalo 27.550 štvorcových metrov (m2) asfaltového povrchu a odstránilo sa 1150 m2 podkladu z kameniva, betónu a asfaltu. Asfaltový betón sa položil na plochu 27.550 m2. Počas rekonštrukcie sa osadilo 1239 metrov betónového záhonového obrubníka s bočnou oporou a 4086 metrov chodníkového obrubníka," uviedla hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková.