Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Regióny

V Modre bude benefičný koncert pre Ukrajinu a pomoc utečencom v meste

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Od vypuknutia vojny mesto zabezpečuje utečencom základné potreby, napríklad ubytovanie, stravu, hygienické potreby, školskú výučbu či lekársku starostlivosť.

Bratislava/Modra 25. marca (TASR) – Trinásť slovenských hudobníkov a zoskupení sa spojí na benefičnom koncerte pre Ukrajinu, ktorý sa uskutoční v nedeľu (27. 3.) popoludní pred kultúrnym centrom v Modre. Cieľom je prispieť na dlhodobé zabezpečenie potrebnej pomoci pre ukrajinských utečencov, ktorí sa rozhodli zostať v Modre. Koncert bude možné sledovať aj on-line. TASR o tom informoval Ján Sklenár z Kultúrneho centra Modra.

Na pódiu sa predstavia napríklad speváci Peter Lipa, Dorota Nvotová, domáca kapela Bukasový Masív, skupiny Para, Le Payaco i projekt Bolo nás jedenásť. "Jedinečnosť ukrajinských ľudových piesní predstaví súbor Tarasa Ševčenka, ktorý sa venuje ukrajinsko-rusínskej hudbe a dramatickej tvorbe na Slovensku už takmer päť dekád," priblížil Sklenár. Chýbať nebude ani pezinský chrámový zbor Ad Una Corda či detský folklórny súbor Magdalénka.

Benefičný koncert vznikol spoluprácou viacerých občianskych aktivistov a modranského kultúrneho centra s podporou mesta Modra. Od vypuknutia vojny mesto zabezpečuje utečencom základné potreby, napríklad ubytovanie, stravu, hygienické potreby, školskú výučbu či lekársku starostlivosť. Mesto zároveň zriadilo aj transparentný účet s názvom Mesto Modra - pomoc pre Ukrajinu, na ktorý môžu ľudia prispievať počas koncertu. Prispieť bude možné aj v hotovosti na mieste.

Koncert sa začína o 15.00 h.