< sekcia Regióny

V Myjave postavili za desať dní nové workoutové ihrisko za 14.000 eur

Foto: TASR/AP

Certifikované ihrisko so špeciálnym náradím, prekážkami a lavicami vybudovala spoločnosť Aquamed z Topoľčian, celý projekt financovalo mesto Myjava.

Myjava 12. júna (TASR) – V športovom areáli Základnej školy na Viestovej ulici v Myjave vzniklo nové workoutové ihrisko. Certifikované ihrisko so špeciálnym náradím, prekážkami a lavicami vybudovala spoločnosť Aquamed z Topoľčian, celý projekt financovalo mesto Myjava.

Podľa hovorcu Myjavy Mareka Hrina celý projekt, prípravné a výkopové práce, dodávku a montáž certifikovaných zariadení stáli viac ako 14.000 eur. „Realizácia sa uskutočnila rýchlo na prelome mája a júna tohto roku. Celé ihrisko bolo hotové za desať dní,“ skonštatoval Hrin.

Ako dodal, ihrisko na workout predstavuje zoskupenie špeciálnych náradí, preliezačiek a lavíc určených na cvičenie a posilňovanie. Toto cvičenie je v súčasnosti čoraz populárnejšie, najmä medzi mladým a aktívnym obyvateľstvom, ktoré vyznáva zdravý životný štýl, ale aj medzi športovcami. „Ide o cvičenie ktoré kombinuje prvky posilňovania a gymnastiky, buduje funkčnú svalovú hmotu a fyzickú zdatnosť,“ uzavrel myjavský hovorca.